1. HABERLER

  2. SAADET PARTİSİ

  3. Esnaf artık rahat bir nefes almalı!
Esnaf artık rahat bir nefes almalı!

Esnaf artık rahat bir nefes almalı!

Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu…

A+A-

Pandemi tedbirleri nedeniyle esnafın kepenk indirdiği bir dönemde AK Parti’nin tıka basa dolu kongreler gerçekleştirmesini eleştiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Esnaf mağdur. İnsanlar geçimlerini sağlayamıyor. Eğer esnafımız nefes alamaz ise ülke, ekonomik yönden çok ciddi bir hasar görür. En kısa zamanda gerekli tedbirler alınarak esnafın nefes alması sağlanmalıdır” çağrısında bulundu.

 

“ŞEHİT ANNESİNİN PARTİ KONGRESİNDEN ARANMASI DOĞRU BİR TAVIR DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gara Operasyonu için kullandığı “başaramadık” açıklamasını değerlendirerek sözlerine devam eden Karamollaoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarına bakılacak olursa başarısızlıkla sonuçlanan bir kurtarma operasyonu olduğu anlaşılıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, partisinin Rize İl Kongresi’nde Gara şehidi Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesi Ayşe Güler’le telefonla görüşüp başsağlığı dilemesini eleştiren Karamollaoğlu, “Daha şehitlerin kanı yerde iken Cumhurbaşkanı’nın bunu adeta bir şova dönüştürmesi, şehit annesini arayarak başsağlığı dilemesi doğru bir tavır değildir. Bu tavrı doğru bulmuyorum” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında Gara operasyonu ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Gara’da infaz edilerek şehit edilen vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Karamollaoğlu, operasyonun yapılış amacı ile ilgili ortaya atılan farklı iddialara iktidarın cevap verip, toplumu aydınlatması gerektiğini kaydetti.

 

“İKTİDARIN TAVRI KABUL EDİLEMEZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gara operasyonu için kullandığı “başaramadık” açıklamasını değerlendirerek sözlerine devam eden Karamollaoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarına bakılacak olursa başarısızlıkla sonuçlanan bir kurtarma operasyonu olduğu anlaşılıyor. Bu dikkat çeken bir açıklama, çünkü iktidar kendini hiçbir olumsuz durumdan mesul tutmuyordu. Ancak buna rağmen iktidar kanadının sanki bu operasyonu muhalefet yapmış bir tavır içinde bulunmasını ne anlamak mümkün ne de kabullenmek mümkün değil” dedi.

 

“GARA’YI ŞOV HALİNE GETİRMEK DOĞRU DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Rize il kongresinde Gara şehidi Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesi Ayşe Güler’le telefonla görüşüp başsağlığı dilemesini eleştiren Karamollaoğlu, “Daha şehitlerin kanı yerde iken Cumhurbaşkanı’nın bunu adeta bir şova dönüştürmesi, şehit annesini arayarak başsağlığı dilemesi doğru bir tavır değildir. Böyle girişimler artık sırıtır hale geldi. Bu tavrı doğru bulmuyorum” diye konuştu.

 

“HÜKÜMET HEDEFİNİ BİLMEYEN BİR GEMİ GİBİ”

54 ABD senatörünün ABD Başkanı Joe Biden’a yazdığı Türkiye karşıtı mektuba sert tepki gösteren Karamollaoğlu, bunun ABD’nin Türkiye’ye karşı takındığı hasmane tavrının bir kez daha gözler önüne serilmesi olduğunu kaydetti. İktidarın tüm bunlara rağmen halen daha ABD’yi stratejik müttefik olarak görmesine de tepki gösteren Karamollaoğlu, şunları söyledi: “İktidar adeta hedefini bilmeyen bir gemi gibi hareket ediyor. Dostunu, düşmanını tanıyamıyor. ABD’nin nihai amacı BOP’un gerçekleşmesidir. Büyük İsrail’in kurulmasıdır. Herkes bunun farkında ama hükümet halen daha bunun farkına varamadı.”

 

“ESNAFIN NEFES ALMASI SAĞLANMALI”

Esnafın pandemi tedbirleri nedeniyle kepenklerini indirdiği bu süreçte Cumhurbaşkanı’nın partisinin tıka basa dolu salonlarda kongreler gerçekleştirmesini eleştiren Karamollaoğlu, “Esnaf mağdur. İnsanlar geçimlerini sağlayamıyor. Artık şu noktaya gelindi. Esnafın bu sıkıntıları biraz gevşetilmeli. Eğer esnafımız nefes alamaz ise ülke çok ciddi bir hasar görür ekonomik yönden. Biz bundan dolayıdır ki en kısa zamanda gerekli tedbirler alınmasını ve esnafın nefes almasının sağlanmasını istiyoruz” çağrısında bulundu.

 

“CUMHURBAŞKANI 2002’DEKİ KONUŞMALARINI DİNLESİN”

Toplumun tüm kesimlerinin büyük sorunlar yaşadığını ancak iktidarın ve Cumhurbaşkanı’nın bunları yok saydığını belirten Karamollaoğlu, “2002’de Sayın Erdoğan’ın kürsülerde yaptığı konuşmalarını dinlemeye ihtiyacı var. Bugün dile getirdiğimiz problemleri o dönem Sayın Erdoğan çok daha sert bir şekilde dile getiriyordu. Daha dün altı gencimiz Kocaeli’de intihar etti. Bu kendiliğinden olan bir şey değil. Bir gencin hayatına son vermesi kolay değil. Çünkü bir çözüm umudu görmüyor. Geleceğe yönelik umudu yok. İktidar ise buna çözüm olmak yerine bunu yok sayıyor. İşsizliği bir dert olarak görmüyor. İşsizlik rakamı hoşuna gitmeyince TÜİK başkanını değiştiriyor. Onun için ben Sayın Cumhurbaşkanı’nın 2000’li yıllarda yaptığı konuşmayı dinlemesini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BU BÜTÇE PROBLEMLERİ ÇÖZMEZ”

Sözlerinin sonunda 2021 yılı Ocak ayı bütçe gerçekleşmelerine değinen Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Ocak ayı bütçe giderleri 113 milyar 763 milyon lira, geliri ise 89 milyar 609 milyon lira. Bütçe açığımız ise 24 milyar 154 milyon lira. Faiz gideri ise 21 milyar 943 milyon lira. Böyle bir bütçe ile hiçbir problem çözülmez. Böyle bir bütçe ile Türkiye hiçbir yere gidemez. Bu bütçe sadece Türkiye’yi borçlanmaya götürür.”

 

“ABD’NİN NİHAİ HEDEFİ BOP AMA İKTİDAR BUNUN FARKINDA DEĞİL”

54 ABD senatörünün ABD Başkanı Joe BIden’a yazdığı Türkiye karşıtı mektuba sert tepki gösteren Karamollaoğlu, bunun ABD’nin Türkiye’ye karşı takındığı hasmane tavrının bir kez daha gözler önüne serilmesi olduğunu kaydetti.

İktidarın tüm bunlara rağmen halen ABD’yi stratejik müttefik olarak görmesine de tepki gösteren Karamollaoğlu, şunları söyledi: “İktidar dostunu, düşmanını tanıyamıyor. ABD’nin nihai amacı BOP’un gerçekleşmesidir. Büyük İsrail’in kurulmasıdır. Herkes bunun farkında ama hükümet, halen daha bunun farkına varamadı.”

Kaynak: Milli Gazete

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.