1. HABERLER

  2. SAADET PARTİSİ

  3. Milli Gazete'nin manşetlerine erişim engeli getirdiniz?
Milli Gazete'nin manşetlerine erişim engeli getirdiniz?

Milli Gazete'nin manşetlerine erişim engeli getirdiniz?

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, TBMM’de düzenlediği basın toplantısıyla gündemi değerlendirdi.

A+A-

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısıyla gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Koronavirüs vaka sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Karaduman, “Hastanede insanlar kuyrukta bekliyor. İktidar, bu sorunları çözmek yerine mitingler düzenliyor. Sosyal mesafeyi sıfıra indirerek, çay atma bedbahtlığına düşüyor. İktidar, bugün salgınla mücadelede sınıfta kalmıştır. Hükümet bir an önce bu sorunun ciddiyetine varmalıdır” dedi. 

 

“GENÇ İŞSİZLİK CİDDİ BİR PROBLEM”

Ekonomide yaşanan gelişmelere değinen Karaduman, her geçen gün işsiz sayısının arttığını ve genç işsizlik sayısının yüzde 30’lara dayandığına dikkat çekti. Karaduman, “İşsizlik, suça bulaşma oranını artıran, ümitsizliğe ve mutsuzluğa sebep olan en temel sorundur. İşsiz vatandaşlarımızın büyük bir kısmı iş bulmaktan ümidini kesmiş durumdadır. İşsiz vatandaşlarımız iş bulma ümidiyle özel sektörde ve kamuda iş ilanlarını, sınavları, kursları yoğun bir şekilde takip etmektedir. Fakat son dönemlerde yapılan sınavlar ve mülakatlarda yaşanan usulsüzlükler ve bu yollar ile yaşanan siyasi kadrolaşma vatandaşların kurumlara ve işe alımlarda yapılan sınavlara olan güvenini, dolayısıyla devlete olan güvenini derinden sarsmaktadır. Yazılı sınavlardan sonra yapılan mülakatlar ise siyasi kadrolaşmanın bir aracı haline dönüştürülmüştür. Bakınız, İşkur sınavında bile şaibelerin ardı arkası kesilmiyor. Yazılı sınavın ardından mülakat yapılıyor ancak mülakat sonuçları açıklanmadan atamalar yapılıyor. Sınav yönetmeliği aleni şekilde ihlal ediliyor ve bu sınavlara katılan binlerce insanın emeği acımasızca heba ediliyor. Bununla birlikte ülkemizde özellikle gençlerin istihdamı ciddi bir problem olarak karşımızdadır” şeklinde konuştu.

“SORU ÖNERGELERİ NEDEN  CEVAPLANDIRILMIYOR!”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin vatandaşların yaşadığı sorunlara çözüm üretmek için var olduğunu ifade eden Karaduman, “Biz milletvekilleri de bunun için seçildik, bu doğrultuda çalışma yapmak en temel vazifemizdir. Bizler burada çalışma yürütürken haliyle vatandaşlarımızın talepleriyle ilgili sayın bakanlara sorular soruyoruz. Şimdiye kadar sorduğumuz 140’tan fazla soru önergesinden çok azı cevaplandırılması için yasal süre olan 15 günlük süre içerisinde cevaplandırıldı. Çoğu soru önergemize ya cevap verilmiyor ya da aylar sonra geçiştirici cevaplar veriliyor. Bu tavrı, temsil ettiğim halkımız ve yaşadıkları sorunlara çareler aradığımız yüz binlerce vatandaşlarımız adına kınıyorum” ifadelerini kullandı.

 

“MİLLÎ GAZETE’NİN MANŞETLERİNE NİYE ERİŞİM ENGELLİ GETİRDİNİZ?”

Soru önergeleriyle ilgili eleştirilerine devam eden Karaduman, Millî Gazete’nin belgeli haberlerine getirilen haksız erişim engelline dikkat çekerek, şunları söyledi:

 

“Bakınız, Tarım Bakanlığı’na verdiğimiz soru önergesini haberleştiren Millî Gazete’nin haberine erişim engeli getirildi. Soru önergesinde daha önce tağşiş ve taklit ürünlerle gündeme gelen bir ismin Tarım Birlik AŞ genel müdürlüğüne neden atandığını sormuştuk. Gelen cevapta iddiaların asılsız olduğu söylenmişti ancak kısa süre sonra genel müdür olarak atanan kişi görevden alındı… Bu durumda yeni soru şu; genel müdür olarak atadığınız kişi bir sahtekâr değilse neden görevden aldınız? Millî Gazete’nin haberine neden erişim engeli getirdiniz? Bakınız bir diğer örnek; Hazine ve maliye bakanına sorduğumuz bir soru, “Mevzuata aykırı olduğu halde çiftçiye yapılan destekleme ödemelerinden neden vergi kesintisi yapıyorsunuz?” diye sorduk. Kendisi bütün soru önergelerinde olduğu gibi bir link kopyala yapıştır yaparak bize göndermiş. Sorunun cevabını arayın ki bulasınız.”

“ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK PROBLEMİ İDAM DEĞİL HUKUKSUZLUKTUR”

Gazetecilerin “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin idam çıkışıyla” ilgili sorusuna yanıt veren Karaduman, “Ülkemizin en büyük meselesi açlıktır, işsizliktir, yoksulluktur. Bugün hal böyleyken, ekonomi büyük bir buhran içindeyken, gündemi manipüle ederek ülkenin gerçek gündemini örtbas amaçlıdır. Elbette ki biz Saadet Partisi olarak çocuklara ve kadınlara dönük istismarın karşısındayız. Bu işin arkasını araştırmamak, meselenin hakikatini görmemektir. Meselenin hakikatini örtbas etmektir. Hukuka güvenin yüzde 25 olduğu bu ülkede idam meselesi bir cinayet meselesidir. Altını net bir şekilde çizmek istiyorum ki; ülkemizde konuşmamız gereken mesele adalet meselesidir” diye konuştu.

Kaynak:https://www.milligazete.com.tr/haber/5175314/milli-gazetenin-mansetlerine-niye-erisim-engeli-getirdiniz

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.