1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Muharrem İnce : Kılıçdaroğlu kripto Tayyipçi
Muharrem İnce : Kılıçdaroğlu kripto Tayyipçi

Muharrem İnce : Kılıçdaroğlu kripto Tayyipçi

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecine değinen İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak şu ifadeleri kullandı:

A+A-

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecine değinen İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak şu ifadeleri kullandı:

"Bunlar gizli Tayyipçi. Kripto Tayyipçi bunlar. Yüzde 30'u geçerek onların ayarlarını bozdum ben.Yüzde 30 alacağımı tahmin etmediler. Sayın Akşener ikinci, Muharrem İnce üçüncü olur çeker köyüne gider diye düşündüler. Biz şimdi önümüze bakacağız. Bütün gece geçmişi konuşacak halimiz yok."

Memleket Hareketi'ni kuran ve yeni partiyle devam etme kararı alan Muharrem İnce, CHP'ye sert eleştirilerde bulundu. İnce, "Yüzde 30'u geçerek onların ayarlarını bozdum" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'a sert sözlerle yüklenen İnce: 2018'den bu yana tüzük değişti, antidemokratik hale geldi. Tek adaylı il kongreleri geldi, ön seçim kalktı. Grup başkanvekilliği seçimleri kaldı. Faik Öztrak Bey'e şunu söyleyeyim. Konuşursam ters konuşurum. Yıl 1923 milletvekili, Yıl 2021 milletvekili. Cumhuriyet'ten hep alacaklısı. Aralık'ta Kurultay toplanıyor dedesi, babası ve sonra kendisi. Birinci sırada tahsisli. Benim dedem koyun çobanı. Tırnaklarımla geldim buraya. Faik Öztrak listeye oturacak birinciye. 2, 3, 4 ön seçim" ifadelerine yer verdi

Muharrem İnce'nin açıklamalarından satır başları:

Partisinden ayrılan CHP'nin son cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP'nin mevcut yönetimine sert tepki gösterirken, "CHP yönetiminin ayarlarını bozdum ben. Yüzde 30 alacağımı tahmin etmediler. Sayın Akşener ikinci, Muharrem İnce üçüncü olur çeker köyüne gider diye düşündüler"

8 YILLIK MESELE

3 milletvekili arkadaşımız böyle bir girişiminde bulundular; doğru. Bunların mimarı benim. 2004'den beri genel başkanı üyeler seçsin diye yıllardır dillendiriyorum. Arkadaşlarıma teşekkür ederim, doğru bir şey yaptılar. Bunu bütün kamuoyunun göz önünde genel başkanı üyeler seçsin, cumhurbaşkanı adayını partinin kayıtlı üyeleri belirlesin diye dillendirmişim. Çarşamba günü bu açıklamayı milletvekili arkadaşlarım yaptı. Pazartesi günü ben istifa ettim. Bu 8 yıllık mesele.

CHP'DE DEMOKRASİ KALMADI

Ben partide demokrasi istiyorum, ilkelerine dönüş istiyorum. Partide demokrasi olursa ilkelerine doğal olarak döner zaten. 8 yıldır diretiyorum ben bu konuda. Biz şimdi yeni bir parti kuruyoruz.

SIRF MUHALEFET EDECEĞİM DİYE...

"(Mustafa Kemal) deyip, 'Mustafa Kemal Atatürk' diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum. 'Ben askeri değilim, yoldaşıyım' diyenlerle yolumu ayırıyorum. Sen kimsin de yoldaşı oluyorsun. Anafartalar'da, Conkbayırı'nda, Dumlupınar'da var mıydın da yoldaşısın? İsmet Paşa yoldaşıydı, sen askerisin. Bu kadar basit. Grup Başkanvekilliği seçimini bile kaldırıp, atamayı getiren bu yönetimle, bu arkadaşlarla yollarımı ayırıyorum. CHP aday yapmayınca başka partiden gidip aday olup, bugün CHP'yi yönetenlerle yolumu ayırıyorum. 50 yıl CHP'ye küfredip bugün sahte CHP'li olanlarla yolumu ayırıyorum. Geçmişte CHP aleyhine miting düzenleyip, bugün CHP'de yönetici olanlarla yolumu ayırıyorum. FETÖ'cüleri, Soros'çuları koruyanlarla yolumu ayırıyorum. 'Ne işimiz var Libya'da' deyip, Mavi Vatan'ı kavrayamayanlarla yolumu ayırıyorum. 'Türkiye maalesef Azerbaycan'a yardım etti' diyenlerle yolumu ayırıyorum. Bu yönetimin değersizleştirdiği ilkeleri yaşatmak için bu arkadaşlardan ayrılıyorum."

ÖZTRAK AİLESİ CHP'DEN TORPİLLİ

2018'den bu yana tüzük değişti, antidemokratik hale geldi. Tek adaylı il kongreleri geldi, ön seçim kalktı. Grup başkanvekilliği seçimleri kaldı. Faik Öztrak Bey'e şunu söyleyeyim. Konuşursam ters konuşurum. Yıl 1923 milletvekili, Yıl 2021 milletvekili. Cumhuriyet'ten hep alacaklısı. Aralık'ta Kurultay toplanıyor dedesi, babası ve sonra kendisi. Birinci sırada tahsisli. Benim dedem koyun çobanı. Tırnaklarımla geldim buraya. Faik Öztrak listeye oturacak birinciye. 2, 3, 4 ön seçim. Dolayısıyla ben saray ağzını bilmem, halkın ağzını bilirim.

Kaynak: habervitrini

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.